Dario:

Zvířata mě fascinují od útlého dětství. Začátky jako vlastní kolonie mravenců, kterým stavím hrady z písku. První akvárium asi v osmi letech a první pokusy o odchování Pavích oček. Ve třinácti letech se začal objevovat zájem o entomologii a tak jsem začal běhat za barvami na křídlech.

Nikdo z příbuzných mě v mích koníčcích nijak nepodporoval, až na mého otce, který se mnou sdílel zálibu v akvaristice. Tak bylo velmi těžké se nějak rozvíjet a dozvídat se nové informace. Z počátku nebyly žádné počítače, nebo internet a tak se vášeň pro chovatelství u mě rozvinula naplno až v pubertě. 

Někdy kolem šestnácti let jsem se začal více věnovat akvaristice. Z jednoho akvária bylo během dvou let akvárií 6. No a pak to přišlo, velký zlom. Zabrousil jsem z prve jen ze zvědavosti do teraristiky. Pouhé pročítání mi trvalo asi týden a hned jsem pořídil prvního mazlíčka skupinu Epicrates cenchria maurus 1.2. Do půl roku přibylo Elaphe guttata 3.5, Chamaeleo calyptratus 1.2, Elaphe schrenckii 1.2, Boa constrictor 1.1. Nejprve jsme se věnoval hodně hadům, až postupem času s příchodem manželky, která to také zapříčinila, se objevila má láska k gekonům. Na burze mě přesvědčila o koupi prvního Correlophus ciliatus a bylo to tu.. ! :-) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Součastnost...​

Aktuálně se věnujeme zejména chovu gekonovitých (Gekkonidae) s výjimkou Calumma parsonii. Snažíme se soustředit na lokality Madagaskaru a Nové Kaledonie, i když je pravdou, že máme v našem chovu pár Phelsum z okolních ostrovů.

Náš chov nyní čítá 23 druhů gekonovitých (Gekkonidae) s cca 120ks chovných zvířat.

Naše cíle...

  • Předávat nejen mladším generacím lásku a respekt k přírodě

  • Dělit se o informace z našeho chovu 

  • Snažit se o osvětu v teraristice 

  • Pravidelně organizovat setkání teraristů, udržovat přátelskou atmosféru a tu se snažit šířit dál 

  • Úspěšně se přestěhovat z bytu ve velkoměstě na venkovský dům, kde na naše zvířátka čekají dvě speciálně upravené místnosti a určitě i další části domu, ale to raději neříkejme mé manželce :-) 

  • Přestavět veškeré ubikace, tak aby co nejvíce odpovídali biotopu výskytu zvířat.

  • Připravit pro Vás youtube kanál

  • Vystavět zimní zahradu/skleník pro naše mazlíčky. No možná i trošku pro nás :-D

  • Doplnit chybějící druhy Gekkonidae z lokalit, kterým se věnujeme. 

  • Trošku blíže s podívat na rod Calumma 

 

Bibiána:

Prý za to všechno můžu já.. Klasika.. Dario byl zapálený terarista od začátku, co se známe, já mela dvě kočky a pred cicinama dvě činčily. Chodili jsme spolu na terra burzy, doma s námi zily už 2 Dariovy uzovky, hroznysovec a 2 hroznysi. Na jedné burze mi padl do oka Bobš, náš první Pagekon řasnaty. Netrvalo dlouho a "řasňáčků" bylo doma 8 a už to jelo.. plazi se mi dostali těžce pod kůži. Jsem doma tam, kde řvou cvrcci, svítí UVBčka a každé ráno se probouzim pod drobnohledem Gustava, Calumma parsonii. Je mi docela jedno jakou má kdo barevnou mutaci atp.. každý je osobnost, každý má duši. Hodně mě toho naucili, o životě, kráse zrození, cyklu života a smrti a o tom, že nic nepachne tak jako boban leachiana :-)